Novinky

30.1.2016

Další skvělé novinky v portfoliu

Povedlo se nám získat zastoupení dvou exkluzivních vinařství s oblasti Sonoma, které se zaměřují na produkci špičkových vín odrůd Pinot Noir a Chardonnay. Jedná se o vinařství DuMol a vinařství Freeman Winery. Je nám  velikou ctí, že můžeme tato skvělá vinařství reprezentovat na našem trhu.

30.9.2015

Novinky v portfoliu

poslední novinku v našem portfoliu jsme Vám představili naposledy na začátku tohoto roku. Další novinky jsme si ponechali na tento podzim. A jedná se o novinky vskutku neuvěřitelné. Získání zastoupení vinařství Araujo Estate se dá přirovnat k zázraku a jsme hrdí, že můžeme toto vinařství na českém trhu reprezentovat. Námluvy trvaly více jak dva roky. Tato vína již můžete najít v naší nabídce a objednat si je. Na cestě pak pro Vás máme novinku neméně zajímavou. Jeden z předních scénáristů Hollywoodu - Robert Mark Kamen - založil své vlastní vinařství Kamen Estate s vidinou produkování vysoce kvalitních vín. S Robertem jsme se v dubnu setkali přímo na jeho vinicích a pochopili, jak hluboce a vážně vinařství vnímá. Jsme velmi rádi, že jsme se domluvili na zastoupení Kamen Estate pro střední a východní Evropu. Tato vína budou k dispozici od poloviny října. Doufáme, že Vás tyto novinky potěší a přejeme krásné zážitky s vínem.

30.6.2015

Shrnutí posledních měsíců a další obrovský úspěch v testech časopisů

První polovina tohoto roku pro nás byla pracovně velmi náročná, ale přinesla také několik zásadních úspěchů. Mezi ty největší bezesporu patří úspěch ve velkém testu kalifornských Chardonnay v časopisu Wine&Degustation, kde jsme zvítězili vskutku na plné čáře. Z testovaných 23 vzorků jsme obsadili neuvěřitelných prvních pět míst! Tímto výsledkem a vašimi reakcemi se nám potvrzuje, že jsme se vydali správnou cestou.
Děkujeme za podporu a přejeme krásné léto! Emotikona smile

Výsledek testu W&D 04/2015 Chardonnay z Kalifornie:
1) Sonoma Coast Vineyards Gold Ridge Hills Chardonnay 2012
2) Chateau Montelena Napa Valley Chardonnay 2012
3) Clos Pegase Napa Valley Chardonnay 2012
4) Hendry Ranch Napa Valley Chardonnay 2011
5) Lander Jenkins California Chardonnay 2013

21.9.2014

Výrazně jsme rozšířili nabídku našich vín.

Je nám milým potěšením, že Vám můžeme oznámit znatelné rozšíření našeho sortimentu. Jako vždy jsme se zaměřili na nejlepší možná vína v poměru ceny a kvality. Novou nabídku jsme pro Vás připravovali téměř rok a výsledkem jsou opravdu krásná vína. Nově tak můžete ochutnat vína z vinařství Arnold Palmer, Carneros Creek, Cline Cellars, Cosentino, Girard, Kunde Family a Ray´s Station. K těmto vinařstvím se nám podařilo získat zastoupení pro Českou republiku od dalších z nejslavnějších vinařství v USA. Jedná se o vinařství Schramsberg, které produkuje nejvyhlášenější kalifornské sekty a o vinařství Silver Oak, které je vyhlášené svými báječnými Cabernety. Cabernet Sauvignon ze Silver Oak je pravděpodobně nejsbíranějším vínem na území USA a najdete ho téměř v každém archivním sklepě. Doufáme, že si stejnou reputaci vydobyde i u nás a také doufáme, že Vás naše nová nabídka osloví a zpříjemní Vám nejedno posezení u vína.

16.7.2014

Opět vítězíme ve velkém testu kalifornských vín!

Tentokrát se časopis Víno&Styl ve velkém testu zaměřil na kalifornská bílá vína. Vítězem celého testu se stalo úžasné Chateau Montelena Chardonnay 2011. Celé hodnocení soutěže pro nás dopadlo nadmíru úspěšně - z prvních 13 vín v pořadí bylo celkem 8 z naší nabídky. Tento úspěch považujeme za opravdu mimořádný a doufáme, že tak ukazuje správnost cesty, kterou jsme se vydali - dovážet skvělá vína za férovou cenu.

15.4.2014

Největší legenda přichází!

V loňském roce jsme pro Vás získali do portfolia jednu z legend - vinařství Freemark Abbey. V roce letošním jsme pro Vás získali do portfolia legendu největší! Je nám velikým potěšením, že Vám můžeme představit vína z vinařství Chateau Montelena, která exkluzivně, jako jediná společnost, dovážíme do České republiky. V naší nabídce najdete prozatím vína dvě - neslavnější víno z tohoto vinařství - odrůdu Chardonnay (Chateau Montelena Chardonnay, ročník 1973, vyhrálo slavnou slepou degustaci v Paříži a porazilo tak slavná francouzská vína) a také Estate Cabernet Sauvignon - pro toto víno jsou hrozny pěstovány přímo na nejlepších vinicích ve vinařství.

15.3.2014

Nové vinařství Gravelly Ford v naší nabídce

Nově jsme pro Vás zařadili do sortimentu vína odrůd Chardonnay, Pinot Noir a Zinfandel z vinařství Gravelly Ford. Jedná se o vína, která jsou typickou ukázkou dobrého kalifornského vína, za velmi férovou cenu. Věříme, že Vás tato vína potěší.

12.2.2014

Nové ročníky vín v naší nabídce

Dnes nám skladem dorazily nové ročníky našich exkluzivních vín z vinařství Peter Franus, Educated Guess a Mettler. Máme velikou radost, že můžeme již tradičně oznámit, že všechna vína jsou mimořádně povedená a v brzké době Vám je rádi předvedeme na některé z degustací. Během krátké doby Vám také představíme několik novinek v naší nabídce. Doufáme, že se Vám budou líbit. 

10.12.2013

Skvělý úspěch našich vín!

V čísle listopad/prosinec časopisu Víno&Styl byl publikován velký test kalifornských červených vín. Máme velikou radost, že Vám můžeme prezentovat skvělý úspěch našich zástupců. Tři naše vína se umístila v první pětce, což považujeme za obrovský úspěch. S velikým náskokem test vyhrálo naše víno Peter Franus Napa Valley Merlot 2009.

18.11.2013

Legenda přichází!

Je nám obrovskou ctí, že Vám můžeme prostřednictvím naší společnosti poprvé na českém trhu postupně představit některá věhlasná kalifornská vinařství.

freemark abbey logo

Jako první Vám představujeme vína z legendárního vinařství Freemark Abbey, které najdeme ve vinařském srdci Kalifornie, v Napa Valley.

Pouze několik vinařství v Napa Valley může soupeřit s bohatou a legendární historií Freemark Abbey. Vše začalo v roce 1886, kdy Josephine Tychson založila původní vinařství podél Route 29 ve městě St.Helena, kde Freemark Abbey stále sídlí. Byla to ona, kdo odstartoval veškeré inovace ve vinařství a byla jednou z prvních žen, které se zapsaly do historie kalifornského vinařství.

Současný název vinařství vznikl v roce 1939, když tři vlastníci - Charles Freeman, Markquand Foster a Abbey Ahern – zkombinovali jejich jména a vytvořili jméno "Freemark Abbey."

Vinařství se proslavilo v 70.letech 20.století, kdy se jeho vína zúčastnila legendárního pařížského hodnocení vín. Psal se rok 1976 a Steven Spurrier, původem Angličan, obchodník s vínem, se rozhodl uspořádat slepou degustaci vín, kdy proti sobě postavil věhlasná francouzská vína a vína z Kalifornie, kterou krátce před tím navštívil. K úžasu všech kalifornská vína vyhrála jak v červených, tak v bílých vínech. Jediným kalifornským vinařstvím, které v testu mělo zastoupeno jak červené, tak i bílé víno, bylo právě vinařství Freemark Abbey.