Mettler Family

Mettler logo

Vinařská tradice rodiny Mettler sahá až do 70.let 18.století, kdy původní předci pěstovali hrozny v Alsasku, na území dnešní Francie. Vlastní hrozny v oblasti Lodi pěstuje rodina od konce 19.století, kdy byly vysazeny první vlastní vinice. Rodinná tradice pokračovala a ve 40.letech 20.století přišel velký rozvoj vinařství. Carl Mettler (již šestá generace rodiny) se tehdy oženil s Gladys Handel, která pocházela také z dobře známé vinařské rodiny. Tento svazek pomohl k expanzi rodinného vinařství. Carl pracoval velmi úzce s blízkými univerzitami a uvolnil několik vinic pro experimenty s novými odrůdami. Tyto pokusy pomohly vytvořit podmínky pro růst určitých odrůd v oblasti Lodi. Carlovo zaujetí bylo oceněno a byl zvolen členem Zěmědělské Síně slávy. Jeho láska a chuť k výrobě krásných vín má svého pokračovatele v osobě nejmladšího ze synů – Larryho Phillipa.
Dnes Larry Mettler, také člen Zemědělské síně slávy, stále hospodaří na původních vinicích rodiny Mettler. Pokračuje v rodinné tradici a vášni udržet excelentní kvalitu vinic a hroznů. Tuto vášeň vštěpuje společně se ženou Charlene jejich třem dětem, Kimberly, Kelli a Adamovi. Všichni členové rodiny jsou dnes již plně zapojeni do chodu vinařství, stejně jako manžel Kimberly, Jason Eells, který je manažerem vinařství. V průběhu let vinařství prodávalo hrozny pro výrobu celé řady velkých vín z různých vinařství. V roce 2001 vinařství vyprodukovalo první vlastní víno, Cabernet Sauvignon, jako ukázku, co je schopno vyrobit. V průběhu doby vinařství začalo také vyrábět vína z odrůd Petite Sirah a Zinfandel.
Rodina dnes hospodaří na 800 akrech vinic v apelaci Lodi, z nichž některé jsou původní, přes 100 let staré. Vinice jsou vytříděny do velmi malých bloků, v nichž jsou školeny na speciálních mřížích, které navrhl Jason, manažer vinařství a Larry Mettler. Tento systém umožňuje získat správné množství slunečního světla pro dozrávání hroznů. Každé vinici je věnována zvláštní pozornost a vína jsou vyjádřením každého detailu, který jednotlivé vinice odlišuje.

Rodinná hrdost a původní hodnoty přetrvávají v rodině již po osm generací, včetně šesti v oblasti Lodi, kde sídlí vinařství dodnes. Rodina stále pracuje velmi soudržně, aby se ujistila, že každému detailu bude věnována plná pozornost a toto vše povede k produkci vín nejvyšší kvality.

Rok založení: 1899
Roční produkce: 172.000 lahví
Odrůdy: Cabernet Sauvignon, Zinfandel, Petite Sirah
Apelace: Lodi, California


Tlačítko přejít