Araujo Estate

 Araujo Estate logo

Araujo Estate

Araujo Estate se nachází v severovýchodní části Napa Valley, jen kousek na východ od městečka Calistoge. Vinařství vzniklo kolem vinice Eisele Vineyard, která byla poprvé vysázena před 125 lety. Za posledních 50 let byla vinice osázena převážně odrůdou Cabernet Sauvignon. Již od první sklizně pod jménem Eisele Vineyard byla vinice široce uznávána jako jedno z nejlepších terroir v Napa Valley.

Za posledních 23 let Daphne a Bart Araujo plně rozvinuli potenciál vinařství a povznesli ho na nejvyšší možnou úrooveň. V roce 2013 bylo vinařství zakoupeno rodinou Pinault a jejich společností Groupe Artemis. Nákup vinařství Araujo byl uskutečněn s porozuměním, láskou a repsektem k vínu a v tomto duchu rodina dále vinařství spravuje. Rodina patři na poli vinařství k nejznámějším milovníkům vína - již od roku 1992 vlastní legendární francouzské  vinařství Chateau Latour.

Celý tým cítí obrovskou odpovědnost za vinice i vinařství na základě svěřeného dědictví z minulosti.

Jako průkopnici kultovní vinice, všichni ve vinařství uplatňují organické a biodynamické postupy pro posílení jedinečného terroir a zajištění zdraví půvy a vinné révy. Díky absolutnímu důrazu na detail a hledání dokonalosti, jsou vytvářena jedinečná vína z Eisele Vineyard.

Tlačítko přejít