Profil společnosti

profil spole4nosti

Vzhledem k tomu, že jsem se během své pracovní činnosti stále častěji setkával s víny, postupně jsem jejich kouzlu propadl. Tato záliba vedla k tomu, že jsem začal vážně přemýšlet o otevření vlastního obchodu s vínem. Po velmi dlouhé a důkladné přípravě jsem se rozhodl, že v dnešní zrychlené a elektronické době bude nejvhodnější formou velmi úzce specializovaný internetový obchod. Volba byla velmi jednoznačná – kalifornská vína. Rozhodly mé osobní preference a také to, že kalifornská vína jsou u nás stále zahalena rouškou nevědění. Většina tuzemských konzumentů se zaměřuje na vína z naší vlastní produkce, dále pak na vína francouzská, španělská nebo italská a z Nového světa pak povětšinou na vína z Argentiny, Chile, případně Brazílie. Pokud se řekne Kalifornie, většina z nás si vybaví pouze slavný Opus One, který již po mnoho let vyrábí Robert Mondavi, a tím většinou naše znalosti končí. Rozhodl jsem se proto, že budu prvním, kdo se zaměří pouze na kalifornská vína a přiblíží Vám je tak, jak si zaslouží.

V Kalifornii můžeme najít více jak tisíc vinařství, proto je orientace v jejich vínech velmi složitá. Z tohoto důvodu jsem všechna vína, která zde máte možnost koupit, osobně ochutnal a z velkého množství vzorků vybral ta, která opravdu stojí za nákup. V nabídce naleznete průřezově vína od střední úrovně až po špičková a úchvatná prémiová vína. Jediné, co u nás nenajdete, jsou špatná vína. Drtivá většina vín, která zde můžete zakoupit, pochází z menších nebo velmi malých vinařství, většinou fungujících na rodinné bázi, kde je víno stále pěstováno s chutí a láskou a dokáže tak nejlépe vystihnout podstatu kalifornského vinařství.

O kalifornském vinařství by se mohlo napsat mnoho, část můžete nalézt v sekci o Kalifornii a vínech, zbytek můžeme osobně probrat na některé z ochutnávek, které pro Vás plánujeme připravit. Alespoň dvakrát ročně bychom Vám také chtěli představit další nová vína v naší nabídce.

Závěrem bych rád doplnil, že u všech vín, která zde naleznete, jsme přímým dovozcem.

Přeji Vám mnoho krásných zážitků s kalifornským vínem a těším se na shledanou

Jan Ečer
majitel
kalifornskavina.cz